HMF mini pat is speciaal gemaakt voor behuizing van de aquael mini pat. Zo heeft u voor uw mini pat een een mooie “upgrade”naar HMF.
De Hamburger Matten Filter ( HMF) hoek
De oorsprong van de HMF filter:De HMF filter kent zijn oorsprong in Duitsland. Buiten het Europese vaste land is het verder ook niet erg bekend. In Duitsland is het zeker een veel gebruikte en geliefde manier om aquariums te filteren en is zeker favoriet bij kwekers en hobbyisten die een of meerdere aquaria onderhouden of een speciale aquariumkamer hebben. In Nederland zie je ook steeds vaker dat de HMF filter gebruikt wordt. Hoe dat verder in Europa gesteld is durf ik niet te zeggen.
Filtercapaciteit:
Het voordeel van een HMF filter is een stuk groter dan bij de normale sponsfiltering. Dit zorgt ervoor dat er meer doorstroming in de bak is en dat je minder onderhoud aan de filter hebt.
Het mechanische filteren kennen de meeste van ons wel. Maar het voordeel van de HMF is dat dit een zeer groot oppervlak heeft waar de benodigde bacteriën zich goed kunnen koloniseren. Hierdoor heeft de HMF een biologische filtratie werking.
Door de boog van de HMF van de spons kan deze niet naar binnen worden gezogen( bij de juiste dikte) en behoudt de HMF zijn vorm.
Waaruit bestaat de HMF:
De HMF filter die wij aanbieden bestaat uit de volgende onderdelen:
– Filterbehuizing
– Filtermateriaal
– Luchtlift
– bevestiging
– Aandrijfcomponenten
Filterbehuizing:
Voor de behuizing hebben we gekozen voor voedselveilig arcylglas 2MM. De hoogte is 28 cm. De poten zijn 10 cm.
De 28 cm hoge kan gebruikt worden voor aquariums tot 60 liter.
Filtermateriaal:
Voor het filtermateriaal is een zwarte mat gebruikt van een PPI( poriën per inch) van 45. Dit is baby- vis en garnaal veilig.
Luchtlift en aandrijfcomponenten:
Door de mini pat
Bevestiging:
Het bevestigen van deze filter:
Via 2 klemmen.
Het voordeel van deze bevestigensmethode is dat je filter zwevend geplaatst wordt zodat eronder ook een circulatie kan plaatsen in het aquarium.
De voordelen van de HMF t.o.v. een sponsfilter:
1. Het reinigen van de filtermat is zelden nodig, dus de HMF is onderhoudsarm. ( afhankelijk van de grootte, type, en bezetting en aantal X voeren.
2. Het is een natuurlijke manier van filteren( biologisch)
3. Matfilters hebben een langere levensduur.
4. Eventuele verwarmingselementen( indien niet te groot) kunnen erachter worden geplaatst. Of biomateriaal kan toe worden gevoegd.
5. De (baby)garnalen hebben een groter “graasveld”.
6. Betere circulatie in het aquarium.( ook in het achterste gedeelde van de pomp doordat het water constant van beneden naar boven wordt verplaatst)
7. Mooiere afwerking( persoonlijke mening)
8. Bacteriën blijven in de filter.
9. Filtermateriaal wat je zelf wilt toevoegen is uit het zicht.
Nadelen van de HMF t.o.v. sponsfilter
1. De prijs is redelijk hoog( Tenzij je zelf handig bent).
2. Neemt meer ruimte in beslag dan een normale sponsfilter.
Beoordelingen
Er zijn nog geen beoordelingen.